.: névlista :.
A névlista a tőkéd.
Az egyetlen dolog amit nem vehetnek el tőled, az a megszerzett tudásod. A másik ilyen a barátaid elérhetősége. Ez nem vicc. Egyszer megkérdeztek egy nagyon sikeres hálózatépítőt, hogy mégis mit tenne abban az esetben, ha holnapra minden vagyonát elvesztené. Azt felelte, ha a 15 legjobb barátjának megmaradna a telefonszáma, 2 éven belül ugyanazon az életszínvonalon élne, mint ahol most van. Ennyire egyszerűen kell csak gondolkodni. Ha egy hagyományos vállakozást működtetsz, miben tudnak neked a barátaid segíteni? Azért van olyan dolog, de abban is biztos lehetsz, hogy nem adják a saját erejüket a te vállakozásodhoz. Miben tud neked 15 barátod a hálózatod felépítésében segíteni? Mindenben. Ha megtanítod őket hogyan kell csinálni, hogyan kell továbbadni a tudást, akkor példánk szerint 15-ször hatékonyabban fog működni a te hálózatod. Konkrétan 30 év munkáját sűrítheted 2 évbe. És mi fog történni? Szerintem jobban fogsz élni ezután a 2 év kemény munka után, mint a 30 év kényszermunka után. Javíts ki ha rossz a gondolatmenetem. És nézzünk vissza az elejére, a folyamat azzal kezdődött, hogy megkerested azt a pár embert, aki hasonlóan látja a világot, mint te. A kereséshez szükséged volt egy halmazra amiből válogattál. Tudod, amire valaki elvégez egy főiskolát, legalább 1000 ismerőse lesz. Ejha! Abból már lehet válogatni. De ennyi nekünk nem kell, tehát most már ne rohangálj a felvételi lapokkal! Sokkal egyszerűbb dolgot ajánlok neked:
Írj össze 100 nevet!
Először fejből, utána elő a telefon, e-mail címjegyzék, és természetesen a közösségi oldalak. A sorrend nagyon fontos. az első 5 fejből leírt nevet már most fel is hívhatod. De tényleg. Mind az 5 meg fogja nézni az üzleti bemutatót, ezt garantálom. Ja, és még valami. Te most névlistát írsz, nem elérhetőségi listát. Nem számít, hogy nem tudod a telefonszámát, mindenki aki eszedbe jut legyen rajta a listán és kész. Minél többet fogsz foglalkozni a névlistáddal, minél többször fogod elolvasni rajta azoknak az ismerőseidnek a nevét, akikkel amúgy jóban vagy, csak épp a számuk nem tudod, annál biztosabb, hogy ők fognak jelentkezni. Ez nem hókusz pókusz. Vagy lehet, hogy az, de velem eddig minimum 3-szor megtörtént. Fogalmam sem volt, hogy hol találjam meg őket. Próbáld ki és cáfolj meg, vagy adj igazat. Az utóbbit jobban szeretem.
Ha kész vagy a 100 névvel (nem baj ha több, ha csak úgy dőlnek belőled a nevek, ne hagyd abba!) alkoss 4 csoportot:
1. Barátok
2. Munkatársak és/vagy üzleti partnerek
3. Szociális kapcsolatok (fodrász, autószerelő, plébános...)
4. Család
Lesznek átfedések, őket oda rakd ahol szerinted a legmegfelelőbb.
Most elkezdjük kirakni a puzzle-t. Mivel kezdünk egy új puzzle kirakásakor? Igen, megnézzük a képet, hogy mit is akarunk létrehozni. Ez a kép remélem már meg van a célfüzetedben, hiszen ezt akarod látni a végén. Utána mi következik? Ha raktál már ki puzzle-t, akkor csípőből jön a válasz. Aki még nem futott neki ennek a szórakoztató, bár nagy türelmet igénylő játéknak, annak elárulom, megkeressük a kirakósunk 4 sarkát. Ugye, nem véletlen a 4 csoport? A sarkokhoz az adott csoport legkeményebb, legelszántabb tagját választjuk.
Én Breakaway rendszerű cégnél tanultam az üzletépítés alapjait. A fenti kirakós példa arra nagyon nagyon jó, de tapasztalatból mondom, hogy a bináris kompenzációs tervben is működik. Elég sok fajta kompenzációs terv létezik: Breakaway (leszakadó), Unilevel (többszintű) Hibrid Unilevel (többszintű és leszakadó) Mátrix (maximált számú frontok egy x*y mátrixban), Bináris (ezt érted), Two-up (dobj kettőt felfelé, vagyis az első 2 embered a felsővonalhoz kötöd) hogy csak az ismertebbeket említsem. Az utolsónál álljunk meg egy kicsit. Emlékszel mit mondtam a bevezetőben? Egy átlagos hálózatépítő egész pályafutása során 2,7 darab új munkatársat csatlakoztat. Így van? Ebből rögtön kettőt fel is ad a felsővonalnak, tehát a two-up a leggusztustalanabb rendszer. Szerencsére nem is elterjedt, csak egzotikumként megemlítettem. A mi cégünk a bináris kifizetési tervet választotta, azzal a finomítással, hogy itt nem veszted el az erősebb láb forgalmát.
Haladjunk tovább, és nézzük meg miért ha csoportokból válogatsz. Amint megtalálod az első kemény téglát, arra már fel tudod építeni a falat. Mondjuk megérkezik az első Bronz a baráti körödből. Ő az általad választott elszánt és kemény barát. Elirányítod többek közt az iNetWorker Suliba, ahol ugyanúgy eljut addig a pontig, hogy összeírja a névlistáját. Mivel a baráti körödből érkezett, biztos lesznek azonos nevek a papírotokon. A bináris rendszerben az az egyik szépség, hogy nem feltétlen számít, ki hoz be kit. Most jött el az a pillanat, amikor elkezded vele együtt kirakni az ő puzzle képét, és feltölteni a rendszerét. az összes közös barátot neki adod. Ő már a frontod, valószínű elég erős kulcsember, a többieket majd hozza be ő. Te is behozhatnád őket, de ezzel el is vehetnéd a kezdeti sikerek attitűd növelő érzését az új munkatárstól. Képzeld, ha minden közös ismerősünket beszponzorálnám helyetted, mert gyorsabb vagyok nálad. És vigyázz, mert lehet, hogy gyorsabb vagyok nálad ;-)
FONTOS!
Különböző anyagokban más és más építési módszert találsz. Akár a céges oktatóanyag is eltérhet az előbb vázolt alternatívától. Az egy nagyon jó és kipróbált módszer, az iNetWorker Sulis változat meg az enyém. Illetve én is csak azzá tettem. Mindegy melyiket választod, biztos támogatlak a döntésedben.
*******************
** Szerkesztés alatt **
*******************
- a névlista formai követelményei
- a névlista használata
Hamarosan kész ez a menüpont is, de már hajnal 4 van, és rögvest leesek a székről. Nem mellesleg pár óra múlva kelek, úgyhogy nézzétek el nekem.
2010. 08. 21.